Dyrektor szpitala w Jędrzejowie w Świętokrzyskiem Stanisław Stelmasiński chce zwolnić z pracy ordynator oddziału pediatrii. W czasie kiedy ze szpitala ewakuowana noworodki, lekarka była prawdopodobnie na wycieczce zagranicznej. Do pracy przyniosła zwolnienie lekarskie.

Stelmasiński wystąpił do związków zawodowych o opinię na temat zwolnienia lekarki, która zarazem jest szefową Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy w szpitalu. Choć związki mają pięć dni na odpowiedź. Dyrektor szpitala zapowiedział już, że ogłosi konkurs na stanowisko ordynatora pediatrii.

Według lokalnych mediów, ordynator wzięła zwolnienie lekarskie i pojechała na zagraniczną wycieczkę do Ziemi Świętej. W tym czasie z braku pediatrów dyrektor zdecydował o ewakuacji ze szpitala noworodków i kobiet w ciąży. Po powrocie kobieta poszła na kolejne zwolnienie.

Śledztwo w sprawie ewakuacji prowadzi jędrzejowska prokuratura. Prokurator rejonowy Tomasz Rurarz powiedział, że do przesłuchania został jeszcze jeden lekarz, matka jednego z 

ewakuowanych dzieci oraz ordynator. Jej przesłuchanie w charakterze świadka odbędzie się jeszcze w tym tygodniu. Rola procesowa ordynator może się zmienić po tym, jak prokuratura oceni zebrany materiał dowodowy.

Lekarka wczoraj po raz pierwszy po zwolnieniu lekarskim pojawiła się w pracy; w poniedziałek była jeszcze na urlopie na żądanie. Po powrocie złożyła rezygnację z zajmowanego stanowiska.

Szpital wstrzymał przyjęcia na pediatrię 1 lutego, gdyż niektórzy lekarze poszli na zwolnienia i nie było pełnej obsady. 6 lutego z braku lekarzy dyrektor zdecydował o ewakuacji do innych szpitali noworodków i kobiet w ciąży. Ewakuowano czworo dzieci i trzy kobiety.