Prawo i Sprawiedliwość chce pomóc Mirosławowi Drzewieckiemu z Platformy Obywatelskiej w organizacji EURO 2012 - dowiaduje się RMF FM. Dlatego przedstawi „13 wielkich zadań dla ministra sportu”. Nasza reporterka ustaliła, że PiS nad tym harmonogramem pracował od dłuższego czasu. Ale tak się składa, że ten dokument ujrzy światło dzienne dzień po miażdżącym raporcie UEFA. Europejska Federacja Piłkarska zarzuca Polsce opóźnienia w budowie infrastruktury, ale też niestabilność polityczną.

Politycy PiS-u zapewniają, że nie mają złych intencji, chcą jedynie służyć Platformie "dobrą radą, bo organizacja Euro 2012 to przecież projekt narodowy". Przygotowania do tego wielkiego wydarzenia, powinny odbywać się zatem ponad politycznymi podziałami, dlatego PiS przedstawi dzisiaj „13 wielkich zadań dla ministra sportu".

Oprócz pomysłów, jak budować Stadion Narodowy, PiS nie omieszka jednak wytknąć Platformie bezczynności dotyczącej choćby zmian personalnych w komitecie organizacyjnym Euro, powołanym jeszcze za PiS-owskich rządów.

W zespole, który opracował dobre rady dla Platformy, znaleźli się politycy niekoniecznie mający coś wspólnego ze sportem, związani natomiast z miastami, w których Euro się odbędzie. Za Chorzów odpowiada Zbigniew Religa, za Gdańsk ponoć Jacek Kurski, a za Kraków podobno spec od służb specjalnych - Zbigniew Wassermann.