Rozmowy przy edukacyjnym "okrągłym stole" mają się odbyć na Stadionie Narodowym. Do udziału w poświątecznym spotkaniu, którego celem ma być uzyskanie porozumienia w kwestii oświaty, premier zaprosił nie tylko przedstawicieli nauczycielskich związków zawodowych, ale też m.in. rodziców uczniów. W czwartek Jarosław Bieniuk podejrzany o nieodpłatne udzielenie narkotyków dwóm osobom wydał oświadczenie, w którym odrzuca oskarżenia. Tego dnia ważna informacja napłynęła również z USA - do Kongresu trafił raport Muellera. Oto najważniejsze wydarzenia dnia!

Premier zaprasza na "okrągły stół" 26 kwietnia. ZNP: O dwa dni za późno

Rząd proponuje "okrągły stół" edukacyjny w czterech obszarach: uczniowie, nauczyciele, jakość edukacji i "nowoczesna szkoła".

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że "okrągły stół" miałby się odbyć w piątek 26 kwietnia na Stadionie Narodowym. Prezes ZNP Sławomir Broniarz twierdzi, że proponowana data to "o dwa dni za późno". Zapewnił jednocześnie, że związek stawi się na obradach.

Jarosław Bieniuk wydał oświadczenie. Odrzuca oskarżenia

Jarosław Bieniuk opuścił areszt i wydał oświadczenie w sprawie swojego zatrzymania. Jak informowaliśmy wieczorem, były piłkarz usłyszał zarzuty nieodpłatnego udzielenia narkotyków dwóm osobom. 

We wtorek zatrzymano go w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa przeciwko wolności seksualnej.

>>> TUTAJ ZNAJDZIECIE TREŚĆ OŚWIADCZENIA BIENIUKA <<<

Tragedia w Stojkowie. Śmieciarka potrąciła 2-latka

Do tragicznego wypadku doszło w czwartek w Stojkowie pod Kołobrzegiem. Jak dowiedziała się reporterka RMF FM, śmieciarka potrąciła 2-letnie dziecko.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kołobrzegu zapewniło bliskim chłopca pomoc psychologiczną.

Tragedia w Stojkowie. Śmieciarka potrąciła 2-latka

Tragiczny wypadek w Stojkowie pod Kołobrzegiem. Jak dowiedziała się reporterka RMF FM, śmieciarka śmiertelnie potrąciła 2-letnie dziecko. czytaj więcej

"Nieustające poniżanie ludzi". Wstrząsający reportaż o traktowaniu pracowników firmy Sante

"Tak pracowników traktować nie wolno" - mówi minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, komentując reportaż o skandalicznych warunkach pracy w firmie Sante. Szefowa resortu zapowiedziała, że zwróci się z wnioskiem o kontrolę.

Portal Onet opublikował reportaż o skandalicznych warunkach pracy w firmie Sante. Według relacji pracowników, biznesmen Andrzej Kowalski przez lata zastraszał pracowników i znęcał się nad nimi psychicznie.

Byli pracownicy Sante opisują warunki w firmie jako "olbrzymi chaos i patologiczny brak higieny pracy". W tej firmie od razu widać, co się dzieje. Uderzyło mnie to, że ludzie są tak bardzo zestresowani, rzadko rozmawiają, nie śmieją się. Czasami panuje grobowa cisza. Jak pana Andrzeja nie ma w pracy i presja jest mniejsza, to dopiero widać ulgę na twarzach - wspomina jeden z pracowników. 

>>> WIĘCEJ O TEJ SPRAWIE PRZECZYTACIE TUTAJ <<<

Błażej Spychalski: Pani prezydentowa była na spotkaniu z panem premierem

"Odbyło się wiele spotkań z inicjatywy pana prezydenta. Z panem premierem. Na którym zresztą była i Pierwsza Dama" - mówi Błażej Spychalski prezydencki rzecznik, pytany o ewentualną inicjatywę Andrzeja Dudy ws. zakończenia strajku nauczycieli.

Dopytywany o szczegóły rozmów i roli małżonki prezydenta, gość Roberta Mazurka odpowiada: To, że pani prezydentowa w sposób publiczny nie zabiera głosu i nie przychodzi do pana (...) proszę to uszanować".

>>> CAŁĄ ROZMOWĘ OBEJRZYCIE I PRZECZYTACIE TUTAJ <<<

Raport Muellera jest już w Kongresie. Trafił też do internetu

Do komisji sprawiedliwości w amerykańskiej Izbie Reprezentantów trafiła w czwartek zredagowana wersja raportu Roberta Muellera. Dotyczy on śledztwa ws. domniemanych związków sztabu Donalda Trumpa z Rosją podczas wyborów prezydenckich z 2016 roku.

Zespół prawników prezydenta USA ocenił, że wyniki raportu to zdecydowane "zwycięstwo" szefa państwa.

​Raport Muellera jest już w Kongresie. Trafił też do internetu

Do komisji sprawiedliwości w amerykańskiej Izbie Reprezentantów trafiła w czwartek zredagowana wersja raportu Roberta Muellera. Dotyczy on śledztwa ws. domniemanych związków sztabu Donalda Trumpa z Rosją podczas wyborów prezydenckich z 2016 roku. czytaj więcej

Przed nami Wielkanoc. Z kim spędzamy święta?

Święta wielkanocne coraz bliżej. To czas spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Opinii RMF, dla większości Polaków (61 proc.) Wielkanoc to święto zarówno religijne, jak i rodzinne. Wielkanoc spędzimy w domu (66 proc.), lub u najbliższej rodziny (41 proc.). Tylko nieliczne osoby zadeklarowały w badaniu, że wybierają się np. za granicę.

Sprawdźcie też, ile w tym roku Polacy planują wydać na święta! Raport znajdziecie TUTAJ <<<