W Polsce potwierdzono dwa nowe przypadki zakażenia wirusem A/H1N1. Pierwszy z nich to 19-letni mężczyzna, hospitalizowany w szpitalu w Bydgoszczy. Wiadomo, że wrócił niedawno z Anglii. Drugi przypadek to 23-letni mężczyzna przebywający w szpitalu w Oświęcimiu. Wiadomo, że zachorował na grypę w Polsce. To 32. i 33. w Polsce przypadek grypy, wywołanej wirusem A/H1N1.

Chorzy zazwyczaj zdrowieli bez komplikacji. W ciężkim stanie nadal jest 8-letnia dziewczynka przebywająca w warszawskim szpitalu.

Wirus A/H1N1 to nowy szczep - mieszanka świńskich, ludzkich i ptasich wirusów grypy. Objawy świńskiej grypy są podobne do towarzyszących grypie sezonowej. Występuje gorączka, osłabienie, brak apetytu, kaszel, a u niektórych osób także katar, ból gardła, nudności, wymioty i biegunka.

Grypa zaatakowała ludzi już w ponad 100 krajach i jakkolwiek zasadniczo przebieg choroby nie jest ciężki, zapada na nią coraz więcej osób. Rośnie też liczba zgonów, głównie wśród ciężarnych kobiet oraz osób, cierpiących na inne dolegliwości.