Dziewiętnaście osób zatrzymała w sobotę policja w miejscowości Kąpiel koło Gniezna w Wielkopolsce. Zatrzymania miały miejsce w trakcie odbywających się tam walk psów. Ponad 10 zwierząt trafiło do schroniska. Zatrzymani trafili natomiast do komisariatu policji w Gnieźnie.

Pierwsze informacje mieliśmy od policjantów z Gdańska, którzy dowiedzieli się, że na terenie Wielkopolski mogą odbywać się walki psów. Ustaliliśmy miejsce takich zdarzeń. Policjanci weszli w sobotę przed południem na teren posesji w miejscowości Kąpiel w trakcie odbywających się tam walk - poinformował rzecznik prasowy poznańskiej policji Zbigniew Paszkiewicz. Psy, które trafiły do schroniska w Gnieźnie, nie były może jakoś wybiedzone, natomiast sprawiały wrażenie spłoszonych, wystraszonych. Część psów była okaleczona - dodał:

Według wstępnych ustaleń policji, stawki, wypłacane właścicielom psów za udział w walce, mogły sięgać nawet 20 tysięcy złotych.

W sobotniej akcji uczestniczyło około 50 policjantów, w tym policyjni antyterroryści. Zatrzymanym może grozić dwuletnie więzienie za znęcanie się nad zwierzętami.