Do końca roku pogoda na Podhalu będzie sprzyjała narciarzom. Meteorolodzy przewidują, że dni będą pogodne, z lekkim mrozem. W Tatrach dużo słońca i doskonałe warunki narciarskie.

Według prognoz, na Podhalu aż do Sylwestra pogoda nie powinna się zmienić. Tylko lokalnie może pojawić się niewielkie zachmurzenie. W Tatrach będzie znacznie więcej słońca niż w dolinach. Temperatura maksymalna na Podhalu od plus 2 do 0 stopni Celsjusza. Wysoko w górach od minus 1 do minus 5 stopni Celsjusza. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków południowych.

Większość z ponad 150 zarejestrowanych w powiecie tatrzańskim kolei i wyciągów już działa. Na Podhalu grubość pokrywy naturalnego śniegu waha się od 20 do 40 centymetrów. Na sztucznie śnieżonych stokach leży od 40 do 60 centymetrów.

Dobiega końca procedura kontroli i wydawania certyfikatów dla tras narciarskich i wyciągów w regionie. Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe zapewnia, że przed świętami wszystkie zgłoszone obiekty będą miały certyfikat bezpieczeństwa.