Porwanie brytyjskiej modelki przez Polaka zostało sfingowane? "Weryfikując te wydarzenia od początku widzieliśmy, że one się nie trzymają całości" - mówi szef Centralnego Biura Śledczego Policji, które zostało poproszone o pomoc w tej sprawie przez włoską policję.

Porwanie brytyjskiej modelki przez Polaka zostało sfingowane? "Weryfikując te wydarzenia od początku widzieliśmy, że one się nie trzymają całości"  - mówi szef Centralnego Biura Śledczego Policji, które zostało poproszone o pomoc w tej sprawie przez włoską policję.
Porwanie brytyjskiej modelki przez Polaka było sfingowane? To jedna z wersji rozpatrywanych przez śledczych /Polizia di Stato / 

30-latek mieszkający w Birmingham miał porwać Brytyjkę w Mediolanie. Modelce miały zostać podane narkotyki. Miała też zostać sprzedana za granicę. Polak skruszony opowieściami o dziecku 20-latki, miał ją jednak uwolnić przed brytyjskim konsulatem w Mediolanie.

Policjanci CBŚP zostali poproszeni przez oficera łącznikowego włoskiej policji o pomoc wyjaśnieniu wątku grupy przestępczej, na której zlecenie - według opowieści Polaka - miała zostać porwana Chloe Ayling.

Łukasz H. miał jej opowiadać, że działa na zlecenie romskiej grupy Black Death organizującej aukcje kobiet w tak zwanym ukrytym internecie.

Mam duże uwagi, czy faktycznie do tego przestępstwa doszło. Teraz też włoska policja trochę dementuje te doniesienia - tłumaczy inspektor Kamil Bracha.

Policjanci z CBŚP badają także rolę brata Łukasza H. w całej sprawie.

(ug)