Centralne Biuro Antykorupcyjne zawiadomiło prezydenta, premiera, Sejm i Senat o niebezpieczeństwie związanym z projektem nowelizacji ustawy o grach i zakładach wzajemnych. Jak się dowiedział reporter RMF FM, chodzi o brak opodatkowania niskich wygranych. Biuro złożyło też w tej sprawie zawiadomienie o podejrzeniu popełnieniu przestępstwa do Prokuratora Generalnego.

Na razie prokuratorzy oceniają zawiadomienie, które złożyło Centralne Biuro Antykorupcyjne i jak powiedział reporterowi RMF FM Romanowi Osicy prokurator krajowy Edward Zalewski, odniesienie się do treści tego zawiadomienia będzie znane dopiero w czwartek.

CBA w przysłanym nam komunikacie wskazuje na projekt ustawy przygotowywanej przez ministerstwo finansów. Nasz reporter rozmawiał z rzecznikiem resortu, który dziwi się zawiadomieniu służb, bo projekt od ponad roku jest ogólnie dostępny w Biuletynie Informacji Publicznej. Proces legislacyjny dotyczący projektu nowelizacji ustawy o grach i zakładach wzajemnych jest transparentny, można go znaleźć w Internecie - tak rzecznik ministerstwa finansów Witold Lisicki komentuje zawiadomienie CBA.

Pewne szczegóły tego zawiadomienia, nieoficjalnie ujawnił nam Zbigniew Wassermann, były koordynator służb specjalnych: Możemy mieć do czynienia z korupcją na ogromną skalę. Trzeba na sprawę popatrzeć szerzej. Problemem było opodatkowanie najniższych wygranych.

Według Wassermanna skala sprawy "może przebić korupcyjną aferę Lwa Rywina".

Sprawa jest tajemnicza, CBA nie chce udzielać żadnych informacji o szczegółach rzekomego przestępstwa.