Dwaj uczniowie z Bytowa w Pomorskiem - 14 i 16-latek - mogą usłyszeć zarzuty rozpowszechniania drastycznego filmu pornograficznego z udziałem zwierząt - dowiedział się reporter RMF FM. Takie filmy w swoich telefonach komórkowych miały między innymi cztery dziewczynki w wieku od 9 do 12 lat.

Film nagrał kolega z mojej klasy i umieścił to w Internecie. Wtedy koleżanka zgrała to i przesłała koledze, i tak dalej - powiedział naszemu reporterowi uczeń podstawówki, który widział nagranie. Policja ustaliła, że film widziało wielu uczniów najmłodszych klas. Dziećmi zaopiekowali się pedagodzy i wychowawcy.

Rodzice zostali poproszeni do szkoły, odbyła się rozmowa z uczniami w obecności pedagoga szkolnego. Uczniowie przeprosili. Sprawa zostanie zakończona, ponieważ te dzieci w sprawie są osobami pokrzywdzonymi przez 16-latka, który umożliwił im dotarcie do takiej strony - wyjaśnił Jan Prądzyński z policji w Bytowie. Jeden z tych 16-latków w obecności swojego młodszego brata otworzył tę stronę i mu ją pokazał. I to już jest przestępstwem, ponieważ jego brat miał 10 lat - dodał.