Sąd aresztował na trzy miesiące 23-letniego kierowcę, który w czwartek śmiertelnie potrącił 6-letnią dziewczynkę przechodzącą na zielonym świetle przez przejście dla pieszych. Do tragedii doszło w Wejherowie.

Mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące

Do wypadku doszło w czwartek o godz. 12:40 w Wejherowie. Dziewczynka w towarzystwie dorosłego opiekuna i innego dziecka weszła na przejście dla pieszych na ul. Gdańskiej. Wjechał na nie - pomimo włączonego czerwonego światła dla pojazdów - kierujący mercedesem sprinterem 23-latek.

Kierujący nie ustąpił pierwszeństwa znajdującej się na przejściu 6-letniej dziewczyncepotrącił ją. Dziecko doznało obrażeń, w następstwie których zmarło w szpitalu - dodała rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk.

Prokurator zarzucił mężczyźnie umyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym i nieumyślne spowodowanie wypadku, w wyniku którego zginęło dziecko.

Mężczyzna przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do popełnienia zarzuconego mu przestępstwa. Złożył wyjaśnia, z których wynika, że nie obserwował w sposób prawidłowy drogi -
tłumaczyła prokurator Wawryniuk.

Mężczyźnie grozi 8 lat więzienia.