Dolnośląscy policjanci współpracując z funkcjonariuszami z województwa wielkopolskiego udaremnili możliwość tzw. „ustawki” pseudokibiców sympatyzujących z zespołami piłkarskimi z Wrocławia i Warszawy. Do „spotkania” miało dojść w kompleksie leśnym na terenie województwa wielkopolskiego. W trakcie prowadzonych działań wylegitymowano blisko 100 osób. W samochodach kiboli znaleziono ochraniacze i rękawice bokserskie. Dzięki szybkim i zdecydowanym działaniom nie doszło do konfrontacji obu grup.

zdjęcie ilustracyjne /Krzysztof Zasada /RMF FM

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu uzyskali informację o planowanej ustawce dwóch grup pseudokibiców. Do spotkania miało dojść w sobotę, 24 czerwca, na terenie województwa wielkopolskiego. Informacja natychmiast została przekazana dalej i wspólnie z policjantami z pionu prewencji województwa wielkopolskiego podjęte zostały działania mające nie dopuścić do konfrontacji obu grup.

Pierwsze działania funkcjonariusze podjęli już na drogach dojazdowych do miejsca spotkania, a następnie w kompleksie leśnym. Łącznie ujawniono kilkanaście pojazdów i wylegitymowano blisko 100 osób reprezentujących dwa kluby piłkarskie z Wrocławia i Warszawy.

Podczas sprawdzania samochodów znaleziono ochraniacze oraz rękawice bokserskie. W trakcie kontroli mężczyźni nie potrafili wytłumaczyć logicznie, co w tym miejscu robili.

Po przeprowadzonej przez policjantów kontroli obie grupy rozjechały się do domów.

APA