Posiedzenie Sejmu we wtorek; będzie wystąpienie premiera Mateusza Morawieckiego z informacją o stanie państwa w sytuacji pandemii - poinformował w piątek wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (PiS).

W piątek o godz. 12 zebrało się Prezydium Sejmu, a o godz. 12.20 Konwent Seniorów.

We wtorek zwołujemy posiedzenie (Sejmu), teraz jest Prezydium. Przedstawimy plan na wtorek. Będzie wystąpienie pana premiera z informacją o stanie państwa w sytuacji pandemii - przekazał Terlecki dziennikarzom przed spotkaniem.

Wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty po posiedzeniu Konwentu Seniorów przekazał, że w porządku jest wybór Rzecznika Praw Obywatelskich. Na razie w porządku nie ma za to ustawy dotyczącej służby medycznej w warunkach pandemii, ale najprawdopodobniej będzie wniosek o dołączenie jej do porządku.

Dyskusja, która trwała na Konwencie Seniorów polegała na tym, że ta ustawa będzie zawierała dobre pomysły Lewicy, związane z maseczkami i podwyżkami dla służby medycznej - powiedział Czarzasty. Oczywiście jest tak, że te pomysły muszą być w ustawie PiS-owskiej i musi być opozycja z tego wyeliminowana. My prosiliśmy po prostu o wniesienie naszych ustaw - dodał.

Do cholery, mamy chyba prawo powiedzieć, że to my wnieśliśmy problem podwyżek i maseczek, a teraz osiem tysięcy ludzie choruje dziennie. PiS jednak mówi: możecie to wszystko zrobić, ale pod warunkiem, że to będzie nasze - mówił Czarzasty.

My mówimy jasno, jest ustawa Lewicy o maseczkach, jest ustawa o podwyżkach, procedujmy je - powiedział towarzyszący Czarzastemu podczas spotkania z dziennikarzami Krzysztof Gawkowski. Na tą chwilę decyzja jest taka, nie ma zgody Konwentu Seniorów co do porządku obrad w takiej formule, że ustaw nie ma, a jak będą to zobaczymy - dodał.

Czarzasty dodał, że stanowisko Lewicy poparł wicemarszałek Piotr Zgorzelski z PSL, który też był zdaniem, że nie może być tak, że "wszystko jest na ostatnią chwilę". PiS w sprawie porządku obrad kręci - zaznaczył Gawkowski.

O ostatecznym porządku obrad ma zdecydować Prezydium Sejmu we wtorek. 


ZOBACZ RÓWNIEŻ: Hołownia o ruchu Trzaskowskiego: Był olbrzymi kapitał, jednak czas już minął