Pochmurno i deszczowo jeszcze dziś i jutro. Od środy powoli pogoda zacznie się poprawiać. Będzie więcej słońca i cieplej. Lokalnie jednak wciąż może popadać i zagrzmieć. Dziś na południu Polski chłodno; zaledwie 16-17 stopni, ale w piątek słupki rtęci podskoczą nawet do 28 kresek.

Dziś niebo będzie zachmurzone, ale wystąpią też przejaśnienia. Jednak cały czas warto mieć ze sobą parasol - lokalnie możliwe będą burze i przelotne opady deszczu. Może im towarzyszyć dość silny i porywisty wiatr.

Temperatura zróżnicowana: od 16 stopni na południowym wschodzie, przez 18 w centrum, do 22-23 na północy i zachodzie. W kotlinach i dolinach górskich jak zwykle trochę zimniej niż na pozostałym obszarze kraju - 15-16 stopni.

Nocą z poniedziałku na wtorek możemy spodziewać się przelotnych opadów deszczu, więcej przejaśnień jedynie na Pomorzu i Wybrzeżu oraz w Wielkopolsce. Temperatura wahać się będzie od 9 do 14 stopni.

Jutro jeszcze sporo chmur, przelotne opady deszczu i liczne burze. W centralnych dzielnicach kraju może spaść do 15 mm. Dość pogodnie i bez deszczu tylko na krańcach zachodnich. Temperatura od 19 st. na południowym wschodzie do 23 st. na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz dość silny i porywisty, z kierunków północnych.

Od środy na zachodzie kraju spodziewamy się znacznej poprawy pogody. Ta tendencja utrzyma się do końca tygodnia i w piątek oraz sobotę będziemy mieć dużo więcej słońca. Słupki rtęci dobiją do 30 stopni.