To już ostatni moment dla tych klientów banku BPH, którzy nie chcą automatycznie przejść do Pekao SA. Jeszcze tylko dziś mogą oni zdecydować o pozostaniu w dotychczasowym banku. Jutro wieczorem ma się rozpocząć największa w polskiej historii bankowa fuzja.

Klienci BPH, który zostanie wchłonięty przez Pekao muszą być przygotowani na spore utrudnienia. Dzisiaj, najpóźniej jutro powinni postarać się o załatwienie wszystkich przelewów, wpłat, czy wypłat większych sum. Oddziały BPH przez weekend będą zamknięte. Klienci, którzy korzystają z bankowości elektronicznej, muszą pamiętać, że serwis przestanie działać jutro o godzinie 19. Przerwa potrwa do poniedziałku rano.

Dostęp do gotówki będzie jednak zapewniony: Wszystkie bankomaty; zarówno te, które przechodzą do Pekao, jak i te które pozostają w BPH, będą działały na dotychczasowych zasadach - tłumaczy rzecznik banku Robert Moroń.

Pekao SA przejmie obsługę klientów z 285 oddziałów BPH. Ci, którzy zdecydują się przejść do Pekao, nie będą musieli zawierać nowych umów. Płacone przez nich prowizje także się nie zmienią.

Wszyscy nowi klienci Pekao otrzymają nowe karty debetowe i kredytowe wystawion.

Po połączeniu systemów bankowych zmienią się natomiast numery rachunków klientów, przejmowanych placówek BPH. Operacja ta ma potrwać około 6 miesięcy. Przez rok klienci będą mogli jednak posługiwać się starymi numerami rachunków, przelewy będą zaś automatycznie kierowane na nowy numer.

Klienci bankowości elektronicznej BPH będą mogli logować się do systemu przez strony internetowe Pekao SA. Potem bankowość elektroniczna w formie oferowanej przez BPH zostanie zastąpiona bankowością elektroniczną Pekao SA.