"8-latek został dźgnięty nożem prawdopodobnie przez swoją matkę" - poinformował w komisarz Witold Woźniak z biura prasowego kaliskiej policji. Chłopiec z dwiema ranami kłutymi klatki piersiowej jest w ciężkim stanie. "W tej chwili przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej" – przekazał w rzecznik ostrowskiego szpitala Adam Stangret. Do lecznicy trafiła także jego matka.

Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań przy ul. Zamkowej w Kaliszu. Przed godziną 7 kaliska policja została zawiadomiona o rannym 8-letnim chłopcu. Służby - jak powiedział komisarz Witold Woźniak z biura prasowego kaliskiej policji - wezwał ktoś z rodziny.

Po przyjeździe na miejsce okazało się, że chłopiec ma ranę kłutą klatki piersiowej od noża, a sprawcą jest prawdopodobnie jego 33-letnia matka. Kobieta też była ranna.

Matka z synem trafili do szpitali w Kaliszu i Ostrowie Wielkopolskim - powiedział kom. Woźniak. 

Rzecznik prasowy kaliskiego szpitala Paweł Gawroński przekazał, że kobieta jest na chirurgii.

Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - poinformował.

Chłopca przewieziono z kolei do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim.

Dziecko z dwiema ranami kłutymi klatki piersiowej trafiło do nas w stanie ciężkim. Po wykonaniu niezbędnych zabiegów przyjęto je na oddział intensywnej terapii dla dzieci - poinformował rzecznik ostrowskiego szpitala Adam Stangret.

Na miejscu zdarzenia pracuje policja pod nadzorem prokuratora.

Na ten moment trudno mówić o szczegółach zdarzenia - powiedział rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim Maciej Meler.

Nachodzą cię myśli samobójcze? Wydaje Ci się, że znajdujesz się w sytuacji bez wyjścia? Pamiętaj, że są osoby, które chcą i mogą Ci pomóc. Dyżurują telefonicznie lub on-line:

800 70 2222 - całodobowe Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie [WIĘCEJ INFORMACJI TUTAJ]

116 111 - telefon zaufania dla dzieci i młodzieży [WIĘCEJ INFORMACJI TUTAJ]

Możesz też napisać maila lub porozmawiać na czacie.

W sytuacji zagrożenia życia dzwoń pod numer 112 albo jedź na izbę przyjęć najbliższego szpitala psychiatrycznego.