Tragedia na trasie A6 pod Szczecinem. W zderzeniu sześciu aut osobowych i ciężarówki, zginęło 6 osób. Cztery - jak ustaliła reporterka RMF FM Aneta Łuczkowska - trafiły do szpitali.

Tragedia wydarzyła się na A6 między węzłami Kijewo i Dąbie, w odległości 500 metrów od zjazdu na Wielgowo w kierunku Świnoujścia: zderzyło się tam sześć aut osobowych i ciężarówka. 

Kilka pojazdów stanęło w płomieniach. Ogień strawił 5 osobówek i naczepę tira. 

Na zdjęciach, przesłanych przez naszych Słuchaczy na Gorącą Linię RMF FM, widać kłęby dymu unoszące się nad miejscem wypadku.

W karambolu uczestniczyły w sumie 22 osoby, sześć z nich zginęło na miejscu.

Według najnowszych informacji z pogotowia, do których dotarła reporterka RMF FM Aneta Łuczkowska, 4 poważnie ranne osoby trafiły do szpitali, natomiast 12 podróżnym - w tym 7 dzieci - nic się nie stało.

W akcji ratunkowej uczestniczyli strażacy, wezwano 5 karetek i dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Strażacy przeszukiwali spalone wraki samochodów, żeby upewnić się, że w pojazdach nie jechał nikt więcej. 

Kierowca tira został zatrzymany do dyspozycji policji i prokuratury, która prowadzi postępowanie w związku z podejrzeniem sprowadzenia katastrofy w ruchu drogowym skutkującej śmiercią osób. Nikomu nie postawiono zarzutów - poinformowała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Tragiczny karambol pod Szczecinem: Kierowca tira został zatrzymany TUTAJ CZYTAJ WIĘCEJ>>>


Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.