Do godz. 18 trwał trzeci, ostatni dzień charytatywnego biegu "Piątka na dobry początek". Celem było zebranie pieniędzy dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. W rywalizacji można było wziąć udział w całej Polsce - wystarczyło zarejestrować się na stronie biegu i pokonać 5 kilometrów - niekoniecznie biegnąc.

Niezależnie od tego, gdzie będziemy - możemy wspólnie osiągnąć jeden cel. W tempie mistrzowskim albo truchtem. W lesie, na łące czy w parku. Każde 5 km przybliża nas do jego osiągnięcia - zachęcaliorganizatorzy charytatywnego biegu. Wystarczyło zapisać się na stronie biegu, wpłacić 20 zł opłaty startowej i pokonać 5 km. 

Zawodnicy mogli biegać od 1 października od godz. 7:00 do 3 października do godz. 18:00, w dowolnym miejscu na terenie Polski. Mogli też przejść ten dystans. 

Pamiętaj, że nie ważne, w jakim tempie dotrzesz do mety! Najważniejsze, abyś pobiegł z nami! - podkreślali organizatorzy.

Szósta edycja biegu

Była to szósta edycja charytatywnego biegu. Jego celem była zbiórka pieniędzy na zakup sprzętu neurochirurgicznego dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie, a także propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia.

W ubiegłym roku dzięki tej inicjatywie na konto tej placówki trafiło 21 420 złotych. To umożliwiło zakup sprzętu niezbędnego do przeprowadzania operacji osteotomii okołopanewkowej metodą Ganza, która stosowana jest tylko w wybranych ośrodkach Europy. 

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie to największa placówka pediatryczna na południu Polski. Rocznie lekarze udzielają tu ok. 200 tys. porad ambulatoryjnych (w tym ok. 33 tys. w SOR), a w oddziałach szpitala leczy się ok. 32 tys. pacjentów. Co roku świetni specjaliści z różnych dziedzin medycyny wykonują ponad 7 tys. zabiegów operacyjnych. Aby skutecznie pomagać małym pacjentom, potrzebują najnowocześniejszego sprzętu!