21-latek "driftował" swoim BMW na boisku sportowym w Ostrowsku i zniszczył murawę. Mężczyzna usłyszał zarzut zniszczenia mienia, a na poczet przyszłych kar zabezpieczono mu pojazd.

Około godziny 21 BMW wjechało na boisko sportowe. Kierowca wykonywał gwałtowne ślizgi samochodem niszcząc murawę. Zniszczenie nawierzchni obiektu, które na co dzień służy lokalnej społeczności, oszacowano na kwotę blisko 12 tysięcy złotych.

Informacja o zdarzeniu została opublikowana na profilu społecznościowym. Udało się nawet ustalić osobę odpowiedzialną za powstałe zniszczenia. Jednak pomimo prób uzyskania rekompensaty za wyrządzone straty, kierowca BMW nie poczuwał się do odpowiedzialności za zniszczenie boiska.

Sprawa została więc zgłoszona policji. Po złożeniu zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa służby wszczęły dochodzenie w sprawie zniszczenia mienia.

Zebrano formalne dowody potwierdzające, że sprawcą tej bezmyślnej zabawy był mieszkaniec Nowego Targu. 21-latek został przesłuchany i usłyszał zarzut zniszczenia mienia, za co grozi kara więzienia od 3 miesięcy nawet do 5 lat.

Na poczet przyszłych kar, śledczy zabezpieczyli samochód, którym 21-latek dokonał zniszczenia murawy.