W Kramsku koło Konina doszło do rodzinnej tragedii. 37-letnia kobieta zaatakowała dwójkę swoich dzieci, a później sama się zraniła. Jednego z chłopców nie udało się uratować. W godzinach wieczornych doszło do wybuchu gazu w Kędzierzynie-Koźlu na Opolszczyźnie. W jego wyniku zawaliła się jedna kondygnacja kamienicy. W Chorwacji zatrzymano Romana S. - byłego funkcjonariusza plutonu specjalnego MO, który 16 grudnia 1981 r. podczas stanu wojennego strzelał do górników kopalni "Wujek" - Roman S. był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania. Prokuratura oraz Służba Kontrwywiadu Wojskowego podejrzewają, że państwowa spółka Autosan wygrywała przetargi, zaniżając ceny ofert. Jak dowiedzieli się reporterzy śledczy RMF FM, wszczęto postępowanie w sprawie tej wchodzącej w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej fabryki autobusów. Zebraliśmy dla Was najważniejsze informacje czwartku.

Matka zaatakowała swoje dzieci

Rodzinna tragedia w Kramsku koło Konina. Jak nieoficjalnie dowiedzieli się reporterzy RMF FM, 37-letnia kobieta zaatakowała dwójkę swoich dzieci, a później sama się zraniła. Jednego z chłopców nie udało się uratować.

Kędzierzyn-Koźle: Wybuch gazu. Zawaliła się część budynku - pod gruzami mogą być ludzie

W godzinach wieczornych w doszło do wybuchu gazu w Kędzierzynie-Koźlu - zawaliła się część budynku. Informację dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM.

W Chorwacji zatrzymano Romana S., milicjanta strzelającego do górników kopalni „Wujek”

W Chorwacji zatrzymano Romana S. - byłego funkcjonariusza plutonu specjalnego MO, który 16 grudnia 1981 r. podczas stanu wojennego strzelał do górników kopalni "Wujek" - dowiedziała się nieoficjalnie PAP. W śledztwie IPN Roman S. był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania.

PK: Polscy śledczy nie uznali błędu pilotów za przyczynę katastrofy smoleńskiej

Nieprawdziwa jest informacja rosyjskiej agencji TASS, która twierdzi, że polscy śledczy uznali błąd pilotów za przyczynę katastrofy smoleńskiej - przekazała dziennikarzowi RMF FM rzeczniczka Prokuratury Krajowej prok. Ewa Bialik.

Sąd zajmuje 1,82 mln zł na kontach Idea Banku w NBP

Na poczet ewentualny odszkodowań dla klientów banku zajęto na kontach Idei w Narodowym Banku Polskim 1,82 mln złotych - informuje reprezentujący część klientów Idei adwokat Jarosław Kaczyński. To stosunkowo niewiele, ale to pierwszy znany taki przypadek.

Nieoficjalnie: PiS negocjuje z Ruchem Pięciu Gwiazd

Prawo i Sprawiedliwość negocjuje z Ruchem Pięciu Gwiazd w sprawie wejścia Włochów do europarlamentarnej frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (EKR) - dowiedziała się nieoficjalnie z dwóch niezależnych źródeł korespondentka RMF FM Katarzyna Szymańska-Borginon. Skutkiem takiej decyzji byłoby przesunięcie się EKR z piątego na czwarte miejsce pod względem wielkości frakcji.

Postępowanie ws. nieprawidłowości w Autosanie

Prokuratura oraz Służba Kontrwywiadu Wojskowego podejrzewają, że państwowa spółka Autosan wygrywała przetargi, zaniżając ceny ofert. Jak dowiedzieli się reporterzy śledczy RMF FM, wszczęto postępowanie w sprawie tej wchodzącej w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej fabryki autobusów.

To koniec hutnictwa w Polsce? Produkujemy coraz mniej stali

Co dalej z polskim hutnictwem? Branża stalowa w Polsce radzi sobie coraz gorzej. Zapowiedzi ArcelorMittal - właściciela m.in. dwóch największych hut w Polsce - o tymczasowym wyłączeniu od września jedynego pieca w krakowskim kombinacie, sytuacji nie poprawia. "Jeżeli nic się nie zmieni, to jeszcze w czerwcu wyjdziemy na ulice" - zapowiadają związkowcy z krakowskiego zakładu.