Pierwszy śnieg, który spadł dziś rano, kompletnie zaskoczył mieszkańców i kierowców jeżdżących po drogach Warmii i Mazur. W niektórych miejsca pada bardzo intensywnie, gdzieniegdzie leży już 15-centymetrowa warstwa białego puchu. Jak donosi reporter RMF, doszło tam do dwóch poważnych wypadków.

Rano w wypadku rejsowego autobusu PKS z osobowym mercedesem na obwodnicy Elbląga zginęła jedna osoba, a kilkanaście zostało rannych. Autobusem, który wpadł do rowu, jechały dzieci. Dziesięcioro z nich trafiło do szpitala. Kilku innych pasażerów odniosło niegroźne obrażenia. Na miejscu wypadku strażacy rozstawili namiot, w którym udzielali pierwszej pomocy.

W drugim wypadku, na trasie numer 15 w miejscowości Kurzętnik, zderzyło się pięć samochodów osobowych. Jedno z aut zapaliło się. Ranne zostały dwie osoby.

Zima zaskoczyła służby odprawiające samochody na polsko-rosyjskim przejściu granicznym w Bezledach. Na dodatek po stronie rosyjskiej z powodu opadów śniegu doszło do awarii prądu. Rosjanie ograniczyli odprawy samochodów. W tej chwili na wjazd do obwodu kaliningradzkiego czeka w 27-godzinnej kolejce 130 tirów. Dojazd do Bezled jest poważnie utrudniony.

Zima zawitała także do Zakopanego. Posłuchaj relacji reportera RMF, Macieja Pałahickiego:

foto Leszek Tekielski RMF Olsztyn

12:00