Kobieta, która urodziła synka w czasie lotu z Tajpej do Los Angeles samolotem tajwańskich linii China Airlines (CAL), będzie musiała zrekompensować straty poniesione przez przewoźnika w związku z porodem. Swoje szkody linie wyceniły na ponad 33 tysiące dolarów.

Ponad 33 tysiące dolarów za poród w samolocie / Andrew Matthews /PAP/EPA

185 tysięcy funtów z powodu różnicy czasu. Tyle najprawdopodobniej będzie musiała zapłacić Brytyjka, która przedwcześnie urodziła dziecko podczas wakacji na Dominikanie. czytaj więcej

Minister transportu i łączności Czen Cian-ju ogłosił w parlamencie, że linie zamierzają ubiegać się w sądzie o odszkodowanie. Resort jest największym udziałowcem CAL.

Wbrew obecnym przepisom kobieta nie zgłosiła, że jest w 36. tygodniu ciąży, a nieoczekiwana akcja porodowa zmusiła załogę samolotu do zmiany trasy. Maszyna lądowała w Anchorage, na Alasce, gdzie matce i dziecku zapewniono opiekę medyczną. Koszty zmiany trasy oszacowano na ponad 33 tys. dolarów.

Kobieta najprawdopodobniej leciała do Stanów Zjednoczonych, aby tam urodzić, co automatycznie dałoby dziecku amerykańskie obywatelstwo. Została przez amerykańskie władze deportowana i wróciła na Tajwan. Dzieckiem zajmuje się przyjaciel rodziny w USA.