Policjanci z Zielonej Góry poszukują kierowcy golfa, który w piątek wieczorem nie zatrzymał się do kontroli. Uciekał m.in. ulicami miasta i próbował potrącić jednego z policjantów. Funkcjonariuszom udało się zatrzymać pasażera auta. To 28-latek, który był notowany m.in. za kradzieże. Kierowca jest poszukiwany. Informację dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM.

Około godziny 21.30 w centrum Zielonej Góry policjanci próbowali zatrzymać do kontroli kierowcę golfa. Mężczyzna nie zareagował. Zaczął przyspieszać i uciekać ulicami miasta - powiedziała RMF FM podinspektor Małgorzata Stanisławska.

Jak dodała, funkcjonariusze próbowali zablokować mężczyźnie drogę. Kierowca próbował jednak potrącić jednego z policjantów. Padły strzały w stronę uciekającego samochodu - opowiada rzeczniczka policji. Kierowca nie zwracał uwagi na znaki, na sygnalizację świetlną. Jechał też pod prąd - dodaje.

Kierowca i pasażer uciekają do... lasu

Na jednym z rond w Zielonej Górze, mężczyzna stracił panowanie nad samochodem. Uderzył w krawężnik oraz w inny samochód. Potem wjechał do lasu. Z auta uciekły dwie osoby. Policjantom udało się zatrzymać pasażera. To 28-latek znany funkcjonariuszom. Był notowany za kradzieże.

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Auto zostało zabezpieczone na policyjnym parkingu. Kierowca jest poszukiwany - podkreśla Małgorzata Stanisławska z policji w Zielonej Górze.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.