Brazylijczycy zostali po raz piąty w historii najlepszą piłkarską drużyną świata. Po bardzo emocjonującym meczu na stadionie w japońskiej Jokohamie "Canarinhos" pokonali Niemców 2:0. Bohaterem meczu był Ronaldo, który strzelił obie bramki. W całym mundialu zdobył 8 goli i został królem strzelców.

W 68. minucie po strzale Rivaldo, dobił Ronaldo. Kahn był bez szans na obronę strzału. Dziesięć minut później kolejna akcja pary Rivaldo - Ronaldo przyniosła "Canarinhos" drugą bramkę. Najlepszy strzelec turnieju precyzyjnym strzałem zza linii pola karnego przypieczętował zwycięstwo Brazylii.

Po ostatnim gwizdku sędziego na trybunach zapanowało prawdziwe szaleństwo. Posłuchaj relacji specjalnego wysłannika RMF na mistrzostwa świata, Sebastiana Szczęsnego:

Ostatnie spotkanie tego mundialu na stadionie w Jokohamie oglądało ponad 70 tys. widzów. Przed telewizorami i odbiornikami radiowymi walkę Niemców z Brazylijczykami śledziło 1,5 mld ludzi.