Bunkier to najpewniej pozostałość niemieckich przygotowań do obrony Warszawy z końca 1944 roku. Po upadku powstania hitlerowcy wybudowali ich ponad 60. Były to wkopane w ziemie konstrukcje z otworem, w którym umieszczono załogę z karabinem maszynowym. Żelbetowe ściany tworzące podobny do prostokąta kształt wyraźnie odcinają się od otaczających je resztek gruzu i ziemi.
Resztki schronu znajdują się dokładnie pod linią torów tramwajowych.