Premier Beata Szydło odwołała Radosława Domagalskiego-Łabędzkiego z funkcji wiceministra rozwoju, a Rada Nadzorcza KGHM powołała go na prezesa miedziowej spółki - poinformował rzecznik rządu Rafał Bochenek.

Pani premier odwołała wiceministra Domagalskiego-Łabędzkiego z funkcji. Jest powołany przez radę nadzorczą KGHM na prezesa - poinformował Bochenek.

Domagalski-Łabędzki zastąpi Krzysztofa Skórę, którego Rada Nadzorcza KGHM Polska Miedź S.A odwołała w piątek ze stanowiska prezesa zarządu.

Radosław Domagalski-Łabędzki od grudnia 2015 roku był wiceministrem rozwoju. Wcześniej, w latach 2006-2013, pełnił funkcję prezesa zarządu w Magellan Trading Co. Ltd w Chinach. Pracował również jako prawnik w GSP Group Sp. z o.o. w Łodzi, a także w American Enterprise Institute w Waszyngtonie. Jest współzałożycielem Polsko-Chińskiej Izby Handlowej w Szanghaju.

Krzysztof Skóra był prezesem KGHM od lutego tego roku, ale pełnił tę funkcję już wcześniej - w latach 2006-2008. Z kolei w latach 1991-1994 był członkiem rady nadzorczej miedziowej spółki.

Skóra jest radnym PiS w sejmiku dolnośląskim.

KGHM jest jedną z największych polskich spółek Skarbu Państwa i jednym z czołowych na świecie producentów miedzi i srebra.

Obecnie Skarb Państwa posiada 31,79 proc. akcji KGHM. Pozostała część jest w rękach polskich i zagranicznych akcjonariuszy indywidualnych i instytucjonalnych.


(edbie)