„Wielki Test o Podatkach” to telewizyjne show, w którym udział wezmą przedstawiciele świata artystycznego, dziennikarskiego i sportowego. Zaproszeni goście rywalizują między sobą, odpowiadając na pytania dotyczące podatków. Test dostarczy wiedzy o tym, w jaki sposób dochody z podatków rozdzielane są w budżecie państwa i na co je wydajemy. Będą mogli wziąć w nim udział również internauci. Program emitowany będzie na antenie TVP1 w poniedziałek 25 kwietnia o godz. 20:25.

"Wielki Test o Podatkach" poprowadzą Paulina Chylewska i Maciej Orłoś. Zwycięska para, która najlepiej odpowie na pytania, przekaże nagrodę na wybrany przez siebie charytatywny cel. Ekipę RMF FM reprezentował będzie Michał Zieliński.

W programie pojawi się m.in. Magical Mystery Tour - grupa artystów, którzy zaśpiewają hity Beatlesów. Podczas testu prowadzący i goście postarają się odpowiedzieć na pytanie, czy muzycy odprowadzają od swoich hitów stosowny podatek?

"Wielki Test o Podatkach. Fiskus od kuchni" realizowany jest w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej Ministerstwa Finansów. Podczas testu chcemy pokazać, jakie udogodnienia proponuje administracja podatkowa, aby nasze obowiązki wobec fiskusa uczynić łatwiejszymi i przyjemniejszymi. Ale przede wszystkim chcemy wytłumaczyć, dlaczego warto płacić podatki. Wielki Test o Podatkach opowie, w jaki sposób dochody z podatków rozdzielane są w budżecie państwa i na co je wydajemy. Półtorej godziny na antenie telewizyjnej odczaruje mit o tym, że podatki to wiedza zarezerwowana dla niewielu znawców tematu i specjalistów - wyjaśniają organizatorzy.

Finał tegorocznej edycji "Wielkiego Testu o Podatkach" emitowany będzie na żywo na antenie TVP1 w poniedziałek 25 kwietnia o godz. 20.25.(dp)