Stany Zjednoczone rozważają przeprowadzenie w Iraku szybkiej akcji zbrojnej, której celem ma być zdobycie dowodów na produkowanie w tym kraju broni masowego rażenia - informuje włoski dziennik "Il Sole-24 Ore". Gazeta powołuje się na anonimowego przedstawiciela amerykańskiej administracji ds. bezpieczeństwa narodowego.

Według źródeł włoskiego dziennika szybki wypad w celu zdobycia dowodów jest jednym z dwóch rozważanych wariantów, ale oddziały Delta Force i specjalne jednostki CIA już teraz trenują jego przeprowadzenie na poligonach w Karolinie Północnej i w Nevadzie. Jako cel wybranoby jedno z 60 laboratoriów podejrzanych przez amerykański wywiad o produkowanie broni masowego rażenia.

Od dłuższego czasu zapowiadane przez Waszyngton uderzenie na Irak spotyka się za granicą z rezerwą lub nawet z otwartą krytyką. W niektórych krajach pojawiają się głosy, że USA nie dostarczyły międzynarodowej opinii przekonywających dowodów, że w Iraku nadal produkowana jest broń masowego rażenia.

Planowany wypad i zdobycie dowodów, pozwoliłby więc Stanom Zjednoczonym na przekonanie innych krajów do interwencji w Iraku.

21:50