Na afgańsko-pakistańskim pograniczu trwają zacięte walki między pakistańską armią a islamskimi bojownikami. Według doniesień w walkach, w których obie strony używają ciężkiej artylerii i moździerzy biorą udział tysiące pakistańskich żołnierzy.

Niektóre doniesienia sugerowały, że pojmano Aymana Al Zawahriego, prawą rękę Osamy bin Ladena, przywódcy al-Qaedy. Rzecznik pakistańskiej armii nie potwierdził jednak oficjalnie tych doniesień: Prezydent Musharraf mówił w wywiadzie o "bardzo znaczącym celu". Nie możemy jednak powiedzieć kto nim jest. To, że w mediach pojawiło się nazwisko Aymana Al Zawahiriego, to czysta spekulacja.

Wysoki rangą przywódca al-Qaedy został otoczony przez wojska pakistańskie przy granicy z Afganistanem - informują władze Pakistanu. Chodzi najpewniej o Ajmana Al-Zawahiriego, zastępcę Osamy bin Ladena, człowieka numer 2 w al-Qaedzie. czytaj więcej

Zawahiri uważany jest za ideologa al-Qaedy. Stany Zjednoczone za informacje prowadzące do jego ujęcia początkowo oferowały dwadzieścia pięć milionów dolarów - za informacje o bin Ladenie nagroda jest dwukrotnie wyższa.

16:00