Wysoki rangą przywódca al-Qaedy został otoczony przez wojska pakistańskie przy granicy z Afganistanem - informują władze Pakistanu. Chodzi najpewniej o Ajmana Al-Zawahiriego, zastępcę Osamy bin Ladena, człowieka numer 2 w al-Qaedzie.

Takie informacje przekazywali między innymi doradcy władz Pakistanu i sam prezydent Perwez Musharaff, który w wywiadzie dla amerykańskiej sieci telewizyjnej mówił o ważnej figurze al-Qaedy, która mogła znaleźć się w potrzasku.

Ale co innego mówi wojskowy rzecznik. Jeśli chodzi o al Zawahiriego, myślę, że to po prostu spekulacje mediów. Nikt z pakistańskiego rządu nie potwierdził jego aresztowania, nikt nie wie, gdzie może on przebywać - mówił generał Szaukat Sultan.

Generał potwierdził, że na pakistańsko - afgańskim pograniczu toczą się ciężkie walki z dobrze uzbrojonym i ufortyfikowanym przeciwnikiem. Determinacja wroga świadczy o tym, że bronią czegoś ważnego - dodał rzecznik. O 8 minął termin ultimatum, jakie Pakistańczycy dali bojownikom na kapitulację; potem ruszyła ofensywa.

Zawahiri, pochodzący z Egiptu lekarz, to główny strateg organizacji Osamy bin Ladena.

10:45