Nie zwlekaj ze złożeniem zeznania podatkowego do końca kwietnia! Od piątku do niedzieli możesz wysłać swojego PIT-a podczas zakupów. W całej Polsce przez trzy dni urzędnicy fiskusa będą czekać w największych galeriach handlowych. Pomogą w wypełnieniu zeznania podatkowego i wysłaniu go elektronicznie bezpośrednio do urzędu skarbowego.

Akcja "Szybki PIT w galerii handlowej" potrwa od piątku do niedzieli w godzinach od 12 do 18 w centrach handlowych w największych miastach Polski. Na specjalnie wyznaczonych stanowiskach informacyjnych ciągły dyżur będzie pełniło kilkoro ekspertów fiskusa. Udzielą oni szczegółowych informacji na temat rozliczenia podatku dochodowego za ubiegły rok oraz rozwieją wątpliwości związane z wypełnieniem zeznania podatkowego czy skorzystaniem z ulg podatkowych i odliczeń.

Eksperci pomogą wprowadzić PIT-a do systemu e-Deklaracje i sprawnie wysłać go przez internet do właściwego urzędu skarbowego. Na miejscu będzie można dostać także urzędowe potwierdzenie odbioru zeznania. Na stanowiskach nie będą natomiast przyjmowane zeznania podatkowe w formie papierowej. Pomoc urzędników jest darmowa.

Co ze sobą zabrać?

Żeby skorzystać z pomocy pracowników urzędów skarbowych, wystarczy zabrać ze sobą rozliczenie PIT-11, jakie dostajemy od pracodawców lub inne dokumenty świadczące o uzyskanych dochodach w 2014 roku. Jeśli chcemy skorzystać z ulg podatkowych, to należy również pamiętać o zabraniu ze sobą potwierdzenia dokonania wydatków, które chcemy odliczyć. Bardzo ważne jest by mieć ze sobą zeszłoroczne rozliczenie PIT (za 2013 rok) lub dokładną kwotę przychodu uzyskanego w 2013 roku -  informacje te będą potrzebne do identyfikacji danych w systemie e-Deklaracje.

Wysłanie rocznego zeznania PIT przez system e-Deklaracje to najłatwiejszy, najszybszy i zupełnie darmowy sposób rozliczenia się z fiskusem - mówi Konrad Zawada, Rzecznik Prasowy Izby Skarbowej w Krakowie. Zapraszamy do galerii handlowych w całym kraju. Z naszą pomocą bardzo szybko wypełnicie państwo swojego e-PIT-a - przekonuje rzecznik.

(MRod)