Cztery dni pracy w tygodniu zamiast pięciu? Taka koncepcja podoba się w Europie - najbardziej Hiszpanom, a najmniej Polakom - pisze czwartkowy "Puls Biznesu".

Jedna z brytyjskich firm - po próbnym wprowadzeniu czterodniowego tygodnia pracy - twierdzi, że udało się jej osiągnąć te same wyniki co przed zmianą. Co więcej, niektóre wskaźniki "wydajności" wręcz wzrosły.

Ponad połowa z europejskich pracowników (59 proc.) twierdzi, że wolałaby pracować przez cztery dni w tygodniu. To jeden z wniosków raportu "The Workforce View in Europe 2019", który został przygotowany przez ADP na podstawie opinii 10 tys. pracowników z Francji, Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Polski, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii oraz Włoch. Odpowiadali oni na pytania o swoje aktualne środowisko pracy oraz oczekiwania co do przyszłości - pisze PB.
"Najbardziej entuzjastyczni wobec czterodniowego tygodnia pracy są Hiszpanie. Prawie dwie trzecie z nich (63 proc.) twierdzi, że jest to ich wymarzony system. Na drugim biegunie znajdują się Polacy - spośród nich takie rozwiązanie popiera tylko 38 proc. - czytamy w czwartkowym "Pulsie Biznesu".