Powoli poprawia się stan zdrowia gwiazdy argentyńskiego futbolu - Diego Maradony. Na początku tygodnia przyjęto go do kliniki w Buenos Aires z objawami ataku serca. Jak twierdzą lekarze, miał też zapalenie płuc. Przed szpitalem cały czas koczują fani piłkarza.

Córki Maradony wystosowały do nich list: Tata potrzebuje teraz spokoju, podobnie jak wszyscy inni pacjenci tej kliniki. Dlatego prosimy wszystkich fanów by wykazali zrozumienie, jeśli chcecie przekazać swe poparcie, róbcie to, ale nie przed drzwiami i oknami szpitala.

Do specjalistycznej kliniki trafiła także inna legenda futbolu - Brazylijczyk Pele. 63-letni piłkarz musiał się poddać operacji oka, po tym jak nagle stracił wzrok. Lekarze stwierdzili u niego odklejenie siatkówki oka. Niemal od zawsze cierpiał na krótkowzroczność.

Miał problemy z obydwoma oczami. Nie wiem jak on to robił że grał tak jak grał, cierpiąc na tak duży stopień krótkowzroczności - przyznał lekarz Pelego. Dodał, że operacja poszła dobrze i pacjent szybko odzyskuje zdrowie.