Poczta Polska rozważa w dłuższej perspektywie możliwość budowy własnej floty samolotów, zrobi to samodzielnie lub z partnerem - poinformował prezes Poczty Przemysław Sypniewski.

Poczta Polska musi się w tym kierunku rozwijać, musi się stać takim operatorem, który korzysta z różnych nowych narzędzi. (...) To takie zadanie, które umieszczamy jako pewien punkt milowy naszych możliwości - oświadczył szef Poczty, pytany o możliwość budowy własnej floty samolotów.

W kontekście strategii i planów to wyobrażam sobie, że Poczta Polska dysponuje własną flotą samolotów lub razem z jakimś partnerem. Wyobrażam sobie, bo zjawiska, które na rynku zachodzą, pokazują, że dobrze byłoby mieć firmę, która działa na rynkach międzynarodowych, której Poczta Polska jest właścicielem. My o tym wiemy, my to sprawdzamy i badamy, ale musimy patrzeć pod względem pewnych priorytetów - dodał.

Poczta ogłosiła w środę, że do 2021 roku chce zainwestować miliard złotych, z czego większość przeznaczy na poprawę sieci logistycznej, w tym budowę Centralnego Hubu Logistycznego (CHL), który miałby współpracować z Centralnym Portem Komunikacyjnym.

Sypniewski podał, że CHL zostanie zlokalizowany w centralnej Polsce - jego dokładna lokalizacja ma być znana w ciągu kilku miesięcy.

(e)