W II turze przedterminowych wyborów, mieszkańcy Mysłowic wybrali na prezydenta miasta Grzegorza Osyrę. Do urn poszła wczoraj jedna 1/3 uprawnionych. Dwa tygodnie temu Osyrze zabrakło niewiele ponad 100 głosów do zwycięstwa. Teraz zdecydowanie pokonał Edwarda Lasoka z Mysłowickiego Porozumienia Samorządowego.

To były pierwsze w Polsce przedterminowe wybory prezydenta miasta. Rozpisano je po samobójczej śmierci poprzedniego prezydenta Stanisława Padlewskiego. Do pełnienia obowiązków prezydenta Mysłowic premier wyznaczył wtedy Osyrę.

Osyra rozważał wycofanie się ze startu w wyborach po tym, jak kilka dni przed pierwszą turą został ugodzony nożem przez nieustalonego dotąd sprawcę. Policja nie dopatrzyła się politycznych motywów tego przestępstwa.

Nie mam żadnych podejrzeń. To stało się tak szybko - mówi RMF p.o. prezydenta Mysłowic. W środę Grzegorz Osyra został zraniony nożem. Na razie nie wiadomo, czy napad ma związek z mającymi się odbyć w tym mieście wyborami prezydenckimi. W ubiegłym roku ówczesny prezydent Mysłowic popełnił... czytaj więcej

Foto: Archiwum RMF

06:50