Wezwania do zapłaty już raz opłaconych rachunków telefonicznych otrzymało ostatnio kilka tysięcy mieszkańców Warmii i Mazur od Telekomunikacji Polskiej. TP S.A. zawiadamia o wysokości zadłużenia, jak również informuje, że w razie niezapłacenia rachunku wyłączy telefon.

Według TP S.A. winny jest system komputerowy, który nie zaksięgował wpłat dokonanych przez abonentów. Ci, którzy takie zawiadomienia dostali, a nic nie mają na sumieniu, mogą być absolutnie spokojni. Nikt nie będzie wyłączał im telefonów. Firma oczywiście bardzo serdecznie przeprasza za ten incydent - mówi Barbara Górska, rzecznik TP S.A.

Spokoju rzecznika Telekomunikacji nie podzielają jednak zdenerwowani użytkownicy telefonów: To jest oburzające! Jak tak może być? Wzywają mnie do zapłaty, straszą odłączeniem telefonu a ja wszystko mam zawsze uregulowane na bieżąco - mówi jeden abonentów „Tepsy”.

Telekomunikacja radzi, by wszyscy klienci, którzy mają zapłacone rachunki, wyrzucili wezwania do kosza. Ci, którzy już uiścili żądaną kwotę, będą mieli pomniejszone kolejne rachunki.

15:10