W przyszłym tygodniu posłowie będą decydować o naszych pieniądzach. Szykuje się wyjątkowo finansowe posiedzenie Sejmu. Czego się spodziewać?

Po pierwsze posłowie zrobią kolejny krok na drodze do zakazania handlu w Polsce w co drugą niedzielę. Przed nami drugie sejmowe czytanie. W tej sprawie spodziewajmy się kolejnych poprawek i ostrych protestów związkowców z Solidarności, którzy sprzeciwiają się rozmiękczaniu tego zakazu. 

Związkowców może za to udobruchać projekt innej ustawy, którą zajmą się posłowie. Chodzi o tę ustawę, która umożliwi zapisywanie się do związków zawodowych wszystkim pracownikom w Polsce. Dzisiaj mogą to robić ludzie tylko na etacie, a będą mogły także osoby na umowach śmieciowych i na samozatrudnieniu. 

Kolejna ustawa, która w przyszłym tygodniu nas czeka, uderzy w bogatszych. Posłowie mają znieść pułap zarobków, powyżej którego nie płaci się składek emerytalnych. Straci na tym wiele osób zarabiających powyżej 8 tys. złotych miesięcznie na rękę. 

Ostatnia ustawa uderzy w użytkowników papierosów elektronicznych - one zostaną obłożone akcyzą. Korzystanie z nich podrożeje nawet o połowę.   

(m)