Od ubiegłego sezonu urlopowego liczba zadłużonych biur podróży w Polsce wzrosła o 27 proc., a ich łączne zadłużenie przekroczyło 3 mln złotych. Tak wynika z danych Rejestru Dłużników ERIF Biura Informacji Gospodarczej S.A.

Z danych Rejestru Dłużników ERIF wynika, że aż w dziesięciu województwach w Polsce wartość zadłużenia touroperatorów wzrosła w porównaniu do ubiegłego roku nawet o kilkanaście procent. Największy łączny wzrost zadłużenia dotyczy biur podróży w województwie małopolskim i kujawsko-pomorskim.

W których województwach sytuacja jest najgorsza?

W Rejestrze Dłużników znajdują się obecnie informacje dotyczące zadłużenia na temat 255 biur podróży. Ich łączne zadłużenie przekracza 3 miliony złotych. Z danych Rejestru wynika także, że największa liczba zadłużonych biur znajduje się w województwach: dolnośląskim (45), mazowieckim (43) i małopolskim (43). Pod względem wartości zadłużenia firm turystycznych w poszczególnych województwach przodują biura w województwach: mazowieckim (700 202,00 zł), małopolskim (582 400,00 zł) i śląskim (570 812,00 zł).

Aby sprawdzić, czy biuro podróży, z którym planujecie urlop jest zadłużone, należy KLIKNĄĆ TUTAJ.  Aby uzyskać interesujące nas informacje, wystarczy znać numer NIP touroperatora.

(mn)