Już w połowie przyszłego miesiąca najszybszymi i najdroższymi pociągami w Polsce będą mogli jeździć studenci, emeryci i renciści, korzystając z 37-procentowej ulgi – informuje „Metro”. Przewozy Regionalne na ruch konkurencyjnej spółki PKP InterCity odpowiadają kolejnymi promocjami.

Obecnie uczniom, studentom, emerytom i rencistom w pociągach InterCity zniżki nie przysługują. Takiego problemu nie mają Przewozy Regionalne, których składy InterRegio mają status przejazdów ekspresowych, gdzie ulgi obowiązują. Efekt był taki, że klienci, mając wybór połączeń, często decydowali się na dużo tańsze InterRegio

Postanowiliśmy ubiegać się o to, by Ministerstwo Infrastruktury także nas uznało za linie ekspresowe. Zmieniamy w tym celu nazwę pociągów na Express IC. Ministerstwo Infrastruktury już się zgodziło na nasz pomysł. Jeśli wszystko potoczy się po naszej myśli, planujemy wprowadzenie ulg już od 13 grudnia, razem z nowym rozkładem - powiedział Paweł Ney z PKP InterCity.

Przewoźnik czeka na formalną zgodę resortu finansów, które musi zarezerwować w przyszłorocznym budżecie pieniądze na pokrycie ulg. Koszty nie zostały jeszcze oszacowane. Jak jednak zaznacza „Metro”, nikt nie ma jednak wątpliwości, że nawet jeśli wydatki byłyby duże, urzędnicy wyrażą na nie zgodę.