Berlin, Norymberga, Praga, czy Wiedeń to miasta, w których odbywają się największe jarmarki bożonarodzeniowe na zachodzie Europy. Coraz częściej wyjeżdżają tam Polacy, żeby poczuć atmosferę świąt.

Wyjazdy są jednodniowe. Np. do Pragi z Wrocławia pojedziemy za 130 złotych. Z Wrocławia do Drezna można dotrzeć za 125 złotych. Droższe wypady to Norymberga i Wiedeń. Ceny zaczynają się od 175 złotych. W cenie mamy przejazd autokarem, ubezpieczenie i opiekę rezydenta na trasie wycieczki. Pakiet nie obejmuje wstępu np. do muzeum. Na ten cel trzeba zabrać dodatkowo przynajmniej 25 euro - mówi w rozmowie z reporterem RMF FM Magdalena Owczarek z firmy organizującej takie wyjazdy.

Świąteczne kierunki wyjazdów Polaków: Czechy, Słowacja i Polska

Święta poza domem? Czemu nie - mówi coraz więcej Polaków i ofert świątecznych wyjazdów szuka co najmniej kilka miesięcy przed grudniem. Po pierwsze taniej, po drugie wybór jest o wiele większy niż np. w październiku, czy listopadzie. Najczęściej wybieramy górskie miejscowości, żeby święta... czytaj więcej

Jarmarki bożonarodzeniowe już się zaczęły. Zakończą się w ostatnią sobotę przed świętami. Wyjazdy organizowane są w soboty. Autobusy wyjeżdżają z Polski wcześnie rano. Na miejscu jest krótki spacer po centrum miasta i wizyta na jarmarku. Zainteresowanie takimi wyjazdami rośnie. Turyści chcą poczuć magię świąt. Chcą zobaczyć, jak w innych miastach wygląda ten magiczny, przedświąteczny czas. Jak wyglądają bożonarodzeniowe iluminacje. Chętnie próbują również regionalnych potraw - przyznaje Owczarek.

Największy jarmark organizowany jest w Berlinie. Nowym, organizowanym od kilku lat jest jarmark w Norymberdze. Sporą popularnością cieszy się również Praga i Wiedeń. W tych miastach turyści odwiedzają nie tylko stoiska. W czasie jednodniowych wyjazdów, tuż przed Bożym Narodzeniem, chętnie zwiedzają również największe atrakcje.

Pakiet jednodniowych wycieczek nie obejmuje oczywiście zakupów na jarmarku. To ile wydamy pieniędzy na świąteczne zakupy to już zależy od nas.