Ze ściany kamienicy koło Watykanu usunięto mural przedstawiający papieża Franciszka jako Supermana. Wizerunek, który był przylepiony do muru, został zdjęty w trosce o "godny wygląd" okolicy.

Praca zatytułowana "Superpope" autorstwa rzymskiego artysty o pseudonimie Maupal, czyli Mauro Pallotty, specjalizującego się w ulicznych muralach, pojawiła się na ścianie kamienicy we wtorek i natychmiast stała się wielką atrakcją w Wiecznym Mieście. Na uliczce Borgo Pio niedaleko placu Świętego Piotra gromadziły się tłumy, które fotografowały wizerunek papieża w pozie lecącego Supermana. Zresztą właśnie tłum podziwiających mural ludzi - tak przynajmniej twierdził artysta w rozmowie z włoskimi mediami - powstrzymał pierwszą próbę pracowników specjalnej komórki zakładu komunalnego, troszczącej się o porządek i przyzwoity wygląd miasta, którzy chcieli zerwać pracę.

Teraz po muralu pozostały tysiące zdjęć w prasie i w internecie, zwłaszcza na portalach społecznościowych. Jego fotografię zamieściła na swym profilu na Twitterze również Papieska Rada ds. Środków Społecznego Przekazu, co przyjęto jako dowód uznania dla inicjatywy.

Media poinformowały natomiast, że artysta przygotowuje się już do rozlepienia jeszcze większego wizerunku papieża Franciszka na ścianie kamienicy obok, której mieszkańcy wyrazili na to zgodę.

(edbie)