W najbliższych dniach czeka nas pogodowy rollercoaster - dziś i jutro dodatnie temperatury i słońce całym kraju, w sobotę pogorszenie pogody, w niedzielę znów słonecznie, a poniedziałek powita nas... śniegiem!

W czwartek i piątek zachmurzenie będzie umiarkowane, z przewagą słońca nad większością kraju. Zimy nie będzie widać też jeszcze na termometrach - w całej Polsce dodatnie temperatury, od 0-1 stopnia Celsjusza na północnym wschodzie do 5 na południowym zachodzie.

Znacznie gorzej będzie w sobotę, gdy słońce zupełnie skryje się za chmury. Na szczęście jednak ani nie popada deszcz, ani śnieg. Spadnie natomiast temperatura - będzie od 1 stopnia w województwach: podlaskim, warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim i mazowieckim, do 3 stopni na południu kraju.

W niedzielę nad całą Polską zaświeci słońce, choć mieszkańcom województwa lubelskiego i zachodniopomorskiego da się we znaki deszcz, a województwa podkarpackiego - śnieg. Temperatura bez większych zmian.

Największe zmiany przyniesie poniedziałek - w całym kraju sypnie śniegiem. Trudno powiedzieć, jak długo biały puch się utrzyma, ponieważ słupki rtęci wskażą od 0 stopni na ścianie wschodniej do 3 kresek w woj. dolnośląskim.

Śnieg przestanie sypać już we wtorek. Nad zachodnią połową kraju zachmurzenie będzie umiarkowane z przebłyskami słońca, natomiast na wschodzie chmury całkowicie przykryją niebo. Nic jednak z nich nie popada. Temperatura bez większych zmian.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!