Na pierwszy rzut oka wygląda na zwykłe ogłoszenie. Gdy się w nie wczytamy, może sprawiać wrażenie internetowego żartu. Historia oleju do opalania „Szacun Tropików” stała się hitem na portalach społecznościowych i podbiła serca użytkowników sieci. Okazało się bowiem, że za lekką formą stoi poważne przesłanie.

Ogłoszenie pojawiło się na popularnym portalu aukcyjnym. Prezentuje olej (jak piszą autorzy - "prawdziwi mężczyźni nie zdrabniają" ) do opalania "dla prawdziwych mężczyzn żądnych podziwu, na jaki zasługują". Dość rozbudowany opis zachwala zalety produktu - niektóre z nich trudno brać poważnie, tak jak np. możliwość wykorzystania oleju jako rozpałki do grilla. Na każdym kroku podkreślane jest to, że oferta skierowana jest do prawdziwych mężczyzn, którzy chcą przyciągać uwagę i marzą o tym, by zostać zauważonym podczas wakacyjnego wypoczynku.

Gdy internauta zada sobie trud przejrzenia całego, bardzo długiego opisu produktu, dotrze wreszcie do prawdziwego przesłania niecodziennego ogłoszenia. Okazuje się bowiem, że jest ono elementem akcji: "Płytka wyobraźnia to kalectwo", przestrzegającej przed skutkami skakania do wody w nieodpowiednich miejscach. Każdego roku setki osób łamią kręgosłup skacząc do wody w miejscu do tego nieprzeznaczonym. Najczęściej z brawury lub dla szpanu. Nie bądź jedną z nich - ostrzegają autorzy nietypowego anonsu.

Całe ogłoszenie można zobaczyć tutaj