Nietypowy sposób na zasłonięcie twarzy wybrał pewien mężczyzna jadący autobusem ze Swinton do Manchesteru w Wielkiej Brytanii. Zamiast maseczki na szyi miał kilkumetrowego żywego węża.

Wsiadając do autobusu, miał go owiniętego wokół szyi, jak szal. Na początku pomyślałem, że ma naprawdę zabawną maseczkę, ale później pozwolił mu pełzać po poręczy. Nikt w autobusie się tym nie przejął, choć jedna osoba za nim nagrała wideo. To było naprawdę zabawne - opowiada jeden z pasażerów, którego cytuje dziennik "Manchester Evening News".

Z relacji innej pasażerki wynikało, że gad nie przeszkadzał osobom w pojeździe. Sytuacja była naprawdę zabawna. Nikt nie mrugnął powieką - powiedziała w rozmowie z BBC. 

Bezpieczeństwo naszych klientów i pracowników jest naszym absolutnym priorytetem. Jesteśmy zszokowani tymi doniesieniami i traktujemy je bardzo poważnie. Oczekujemy, że wszyscy nasi klienci będą przestrzegać rządowych zasad dotyczących odpowiedniego zasłaniania twarzy w środkach transportu publicznego. Prowadzone jest pełne wewnętrzne dochodzenie, które obejmuje sprawdzenie nagrań kamer przemysłowych w autobusie i przesłuchanie kierowcy - oświadczył z kolei rzecznik firmy Stagecoach, w której autobusie zdarzenie miało miejsce.

W Anglii za niezasłanianie twarzy w transporcie publicznym, a także w sklepach czy innych zamkniętych miejscach publicznych, jak kina, muzea czy galerie, grozi kara w wysokości 100 funtów.