Kot-tramwajarz z holenderskiego Rotterdamu zyskuje światową sławę. Ten czarno-biały zwierzak o imieniu Ake ma swoją popularną stronę na Facebooku.

Właścicielka kota twierdzi, że do tej pory nie wiedziała, co robi całymi dniami jej pupilek. Dopiero z internetu dowiedziała się o jego sympatii do transportu publicznego.

Ake tymczasem już od kilku lat ma ulubione miejsce odpoczynku na przystanku tramwajowym. Czasami nawet rusza na przejażdżkę. Nigdy się nie gubi, bo wszyscy go dobrze znają i każdy motorniczy wie, na którym przystanku musi wysiąść. 

Fanpage kota polubiło już 12 tys. osób

Mimo że kot jeździ tramwajami i odpoczywa na przystanku w dzielnicy Kralingen już od 10 lat, to stał się światową gwiazdą dopiero, gdy pojawił się nowy konduktor Stefan Zoutewelle. To jego tak zafascynowały zwyczaje czworonoga. Zrobił mu specjalną stronę na Facebooku, dzięki której kot zyskał już ponad 12 tysięcy fanów. Każdy na tej stronie może zamieścić swoje zdjęcie z Ake. Na niektórych fotkach widać, jak zwierzak odpoczywa na kolanach któregoś z czekających na przystanku. 

(mal)