Była Miss Universe tylko przez kilka minut. Prawdziwe rozczarowanie przeżyła Miss Kolumbii Ariadna Gutierrez, która przez chwilę myślała, że wygrała międzynarodowy konkurs piękności. Okazało się, że prowadzący ceremonię… pomylił się podczas odczytywania kartki ze zwyciężczyniami.

Miss Kolumbia Ariadna Gutierrez tylko przez chwilę cieszyła się koroną Miss Universe. Po tym, jak prowadzący uroczystość komik Steve Harvey ogłosił jej nazwisko, Gutierrez przez nieco ponad minutę ocierała łzy wzruszenia, machała publiczności zgromadzonej w hali.

Po tej chwili triumfu, na scenę wrócił prowadzący uroczystość i ogłosił, że popełnił pomyłkę podczas odczytywania nazwiska zwyciężczyni. Tytuł zdobyła bowiem Miss Filipin Pia Alonzo Wurtzbach.

OK, ludzie, muszę przeprosić – przyznał Harvey i sprostował, że Miss Kolumbii jest pierwszą wicemiss. Gutierrez sprawiała wrażenie, jakby przez chwilę myślała, że to żart komika. Potem jednak przeżyła bolesne rozczarowanie. Także Miss Filipin do końca nie mogła uwierzyć w to, co się stało. Ostatecznie Miss Kolumbii musiała zwrócić koronę.

Prowadzący również wyglądał na zdruzgotanego. Podkreślał, że to "straszny błąd". Po uroczystości przeprosił zawodniczki także na Twitterze.

CNN

(mpw)