Tysiące kibiców skorzystało z pomyłki administratorów internetowego sklepu Manchesteru United i kupiło piłkarską koszulkę zespołu na ten sezon za pół ceny. Promocja miała obowiązywać wyłącznie zeszłoroczne egzemplarze.

​Zmiany, zmiany, zmiany - efekt mundialu

Mundial za nami. Przed nami na pewno większy ruch na rynku transferowym. Kluby wietrzą szatnię po niepowodzeniach, szukają wzmocnień. A jest w kim wybierać. Mundial wskazał kilka ciekawych kierunków poszukiwań. Niektórzy z tych, którzy zachwycali w Brazylii, już mają nowe kluby. Kolejne hitowe... czytaj więcej

Serwis chciał sprzedać jak największą liczbę strojów z poprzedniego sezonu, więc obniżono ich cenę do 22 funtów. Z powodu pomyłki ta sama kwota widniała jednak także obok najnowszych koszulek.

Operator sklepu, firma Kitbag.com, oferował najświeższy model za mniej niż pół ceny przez kilka godzin. Zanim zauważono pomyłkę, zakupu dokonały tysiące klientów.

Początkowo wydawało się, że zamówienia złożone po niższej cenie nie zostaną zrealizowane. Mamy prawo anulować wszelkie zamówienia, ale ponieważ było ich tak wiele, postanowiliśmy skonsultować się z władzami klubu. Czekamy na ich odpowiedź - napisał w oświadczeniu Kitbag.com. "Czerwone Diabły" uspokoiły jednak fanów zapowiadając, że wszystkie zamówienia zostaną zrealizowane.

Niektórzy kibice mieli jednak powody do niezadowolenia. Nie wierzę, że wydałem wcześniej 50 funtów na koszulkę United, a dopiero później usłyszałem o tej pomyłce... - żalił się jeden z internautów.

Manchester United wywalczył tytuł mistrza Anglii 20 razy - najwięcej w historii tego kraju. Kolejny sezon rozpocznie się dla "Czerwonych Diabłów" 16 sierpnia. Wówczas zmierzą się ze Swansea City, którego bramkarzem jest Łukasz Fabiański.

(MRod)