Wśród nominowanych do tytułu Kobiety Roku 2011 w Wielkiej Brytanii znalazła się Sweetie, panda, która od kilku tygodni jest atrakcją edynburskiego zoo. Listę nominowanych przygotowała brytyjska korporacja BBC, która teraz zbiera gromy za niesmaczne poczucie humoru.

Tradycyjnie wśród nominowanych do tytułu Kobiety Roku pojawiają się nazwiska pań, które z uwagi na swe osiągnięcia, trafiły na pierwsze strony gazet. Panda Sweetie spełnia kryteria płciowe, bez wątpienia także jest bohaterką bardzo wielu doniesień prasowych. Chodzi o kobiety, a nie o samice - podkreślają jednak Brytyjczycy, których denerwuje frywolne zachowanie BBC.

Być może dziennikarzom BBC wybaczono by takie poczucie humoru, gdyby na liście wybranych nie umieścili także Gabrielle Giffords, amerykańskiej kongresmenki postrzelonej w głowę przez zamachowca. Przez to połączenie dowcip dziennikarzy został uznany za niesmaczny.

Na tegorocznej liście znalazły się między innymi utytułowana brytyjska wokalistka Adele i Pippa Middleton, która była honorową druhną podczas ślubu swej siostry Kate Middleton z księciem Williamem. Komentatorzy zauważają jednak, że atrakcyjny wygląd i miły uśmiech w kierunku kamer telewizyjnych to za mało, by zostać kobietą mijającego roku.