Pamiętajcie o skarpetkach, w przeciwnym razie nie dostaniecie dyplomów. To ostrzeżenie władz uniwersytetu w Oxfordzie do absolwentek, które zapominają o przestrzeganiu przepisowego ubioru w chwili odbierania tytułów uzyskanych na uczelni.

Z powodu nieprawidłowego ubioru doszło do bezprecedensowego opóźnienia ceremonii rozdania dyplomów w Oxfordzie. Studentki przywdziewając obowiązkową togę, spodnie i buty na wysokim obcasie zapomniały o skarpetkach.

Skarpetki w szpilkach nie wyglądają imponująco, ale to wieloletnia tradycja, której szacowna instytucja nie zamierza zmienić.

Jak donoszą brytyjskie media, w tym roku doszło do kilku takich przypadków. Absolwentki, przed otrzymaniem dyplomów, zmuszone zostały do zaopatrzenia się w rajstopy, ciemne pończochy lub skarpetki. Ceremonia przyznania tytułów wyższej uczelni opóźniona została kilkanaście minut.

Zdaniem niektórych studentek, regulamin uczelni jest przestarzały -  nie mogą ukazywać nawet skrawka gołego ciała na nogach. Kobiety narażają się także na krytykę profesorów, jeśli na ceremonii wręczenia tytułów pojawiają się w jasnym obuwiu. Panowie traktowani są bardziej pobłażliwie.

(j.)