Ominęły Was dzisiejsze wiadomości? Nie wiecie, czy czegoś nie przeoczyliście? Koniecznie zobaczcie nasz codzienny przegląd najważniejszych wydarzeń! W nim m.in. nocne ekscesy posła Wiplera, Piotr Ikonowicz za kratami, PiS przed PO w sondażach i wzruszająco śpiewająca 9-latka.

W środę bezapelacyjnie w wiadomościach królował poseł Wipler i jego nocne ekscesy. Co się wydarzyło pod jednym z warszawskich klubów, dokładnie nie wiadomo. Poseł utrzymuje, że został pobity przez policję, a policja- że Przemysła Wipler był agresywny i to on zaatakował funkcjonariuszy. Pewne jest, że polityk miał we krwi 1,4 promila alkoholu we krwi o godzinie 8.30 i trafił do szpitala na badania. Szczegóły znajdziecie TU. Możecie również przeczytać wersję świadka zdarzenia TUTAJ.

Ikonowicz za kratkami

W środę również okazało się,  że znany działacz społeczny Piotr Ikonowicz został zatrzymany przez policję, w celu doprowadzenia do zakładu karnego. Sąd Rejonowy Warszawa-Mokotów negatywnie zaopiniował wniosek o jego ułaskawienie. Więcej o sprawie znajdziecie TU.

Sondaż: PiS przed PO

A specjalnie dla RMF FM pojawił się także sondaż przeprowadzony przez Millward Brown. Wynika z niego m.in., że gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, to zwyciężyłoby w nich Prawo i Sprawiedliwość. W Sejmie znalazłby się Platforma Obywatelska, Sojusz Lewicy Demokratycznej i Twój Ruch. Cały sondaż do zobaczenia TUTAJ.

Urodziła dziecko 14-latka. Są zarzuty

Jak dowiedział się reporter RMF FM Adam Górczewski, nawet 12 lat więzienia grozi nauczycielce spod Kalisza, która urodziła dziecko swojego ucznia. Kobieta w środę usłyszała zarzuty obcowania płciowego z nieletnim, który nie miał wtedy skończonych 15 lat.  Więcej o sprawie przeczytacie TUTAJ.

Świetny debiut akcji PKP Cargo

Środa przyniosła również świetne informacje dla tych, którzy zainwestowali w akcje PKP Cargo. Na starcie swoich debiutanckich notowań, akcje dały zarobić niemal 20 procent, bo ich cena wzrosła z 68 do 81 złotych za akcję. A to oznacza, że inwestorzy nieźle zarobili. Więcej TU.

Pierwsze powołania Nawałki

Dziś również nowy trener reprezentacji Polski powołał do drużyny narodowej pierwszych zawodników. W towarzyskich meczach ze Słowacją i Irlandią zagrają m.in. nasi rodacy z drużyn zagranicznych. Zobaczcie skład wybrany przez Nawałkę TUTAJ.

Chłopiec zajął miejsce papieża

Was z kolei zachwyciły zdjęcia papież Franciszka, któremu podczas przemówienia do tłumu na placu św. Piotra w Watykanie, przeszkodził... mały chłopiec. Dziecko nie chciało odsunąć się od Franciszka, więc duchowny posadził go na swoim papieskim tronie. Tak to wyglądało!


Zastrzelił 5 osób, potem siebie

Dramatyczne chwile rozegrały się natomiast w Greenwood County w amerykańskim stanie Karolina Południowa. 27-letni mężczyzna wziął tam zakładników. Zastrzelił pięć osób, a następnie popełnił samobójstwo. Szczegóły tej tragedii znajdziecie TU.

Kłamać rano, po południu i w nocy

A z kolei nasz dziennikarz Grzegorz Jasiński na swoim blogu przybliżył badania dotyczące kłamstwa. Opublikowane właśnie wyniki testów amerykańskich psychologów pokazują, że zwykle po południu mamy większą skłonność, by kłamać, kraść i oszukiwać. Chyba, że moralnością nadmiernie się nie przejmujemy. Wtedy rano, po południu, a zapewne i w nocy kłamiemy i oszukujemy mniej więcej tak samo łatwo. Więcej znajdziecie TUTAJ.

9-latka zachwyciła publiczność

A na koniec mamy dla Was wzruszające nagranie 9-latki Amiry Willighagen. Dziewczynka w telewizyjnym programie "Holland’s Got Talent" zaśpiewała arię z opery Giacomo Pucciniego. Jej głos jest porównywany do głosu słynnej, greckiej śpiewaczki Marii Callas. Przypomina się także sukces Susane Boyle, która w wieku 47 lat podbiła serca Brytyjczyków w podobnym programie w 2009 roku. Posłuchajcie!