Joanna Kluzik-Rostkowska pytana przez słuchaczy o to, czy wyśle w dni wolne swoje dzieci do szkoły odpowiada: „Jestem w szczęśliwej sytuacji, ponieważ mam dziadków pod ręką”. „Znam rodziców, którzy chętnie skorzystają z takiej opcji” – mówi w Kontrwywiadzie RMF FM minister edukacji w odpowiedzi na pytania słuchaczy o pracę nauczycieli w przerwie świątecznej. „Rodzice mają wtedy problem z dziećmi i nie jest to czas urlopu dla nauczycieli” – dodaje.

Nauczyciele to dosyć uprzywilejowana grupa, poczynając od długości urlopu - ocenia Kluzik-Rostkowska. Pytana o warunki pracy nauczycieli mówi, że za to odpowiadają samorządy i nawet, gdyby miała trzy worki pieniędzy, to i tak nie mogłaby ich wydać na poprawę tych warunków.

Na lata 2015-2020 mamy zarezerwowane pieniądze w budżetach marszałków województw na informatyzację szkół - mówi Kluzik-Rostkowska o tabletach w szkołach. To będzie zależało od tego, jak marszałkowie będą dysponować pieniędzmi. Informatyzacja szkół, to bardzo ważna dla mnie rzecz - dodaje gość RMF FM.

Joanna Kluzik-Rostkowska odpowiada również na pytania o darmowe podręczniki, nagonkę na nauczycieli i nierównomierne rozmieszczenie uczniów w szkołach.